Leander Comfort Madras til Classic 116x66
Leander Comfort Madras til Classic 116x66
Leander Comfort Madras til Classic 116x66
Zoom

Leander

Leander Comfort Madras til Classic 116x66

Artikelnummer:  10243986

Vælg størrelse
Midlertidigt udsolgt
( 1.279 kr)
( 1.279 kr)
1.279 kr (Medl.pris )
Vejl. pris: 1.649 kr
i

Prisinformation

Vejledende pris
Leverandørens vejledende salgspris

 

Tidligere pris
Laveste salgspris for dette produkt i de sidste 30 dage før prisnedsættelsen begyndte

×
Se prishistorik

Aktivér din rabat

Køb mindst 2 varer for mindst 489 kr. Kampagnen varer frem til d. 11/5 kl. 12.00. Generelle vilkår

Leveringstiden tager normalt arbejdsdage.

Se mere information her.

Beskrivelse

Comfort madras fra Leander med en indbygget beskyttelse mod væde, der er lavet til børnesengen, Leander Classic. Madrassen har en kerne af trykaflastende koldskum, der er åndbart og lavet af naturlige Tencel-fibre, som modvirker sved og sørger for en tør og god nats søvn.

– Aftageligt betræk.
– Lavet til Classic-vuggen fra Leander, men kan også bruges i andre vugger med samme mål.
– Tencel lyocell er fremstillet af genbrugelige plantematerialer med reduceret miljøbelastning. Materialet absorberer 50 % mere fugt end almindelig bomuld.

– Anbefalet alder: Fra nyfødt.

Information

Højde (cm) 9
Længde (cm) 116
Bredde (cm) 66
Vaskeanvisning 60°C

Få mere inspiration her

Anmeldelser
MoreInfoIconAltText

Jollyroom garanterer, at anmeldelser lavet af "verificerede købere" er Club Jollyroom-medlemmer, som har købt produktet hos Jollyroom. Jollyroom garanterer dette ved at matche det anmeldte produkt med medlemmets købshistorik hos Jollyroom. Jollyroom garanterer ikke, at andre anmeldelser udelukkende er skrevet af kunder, der har købt eller brugt det pågældende produkt, men opfordrer kun Club Jollyroom-medlemmer, som har brugt produktet, til at skrive anmeldelser. Jollyrooms personale kan også anmelde produkter, men de bliver kun angivet som "verificerede købere”, hvis de har købt produktet hos Jollyroom uden at få kompensation.

Prishistorik

Mangler data